Hlavní » STEMII

STEMII

Kromě infarktu myokardu s ST elevacemi je STEMII zkratkou pro Students' Team of Emergency Medicine II. STEMII je novým klubem Motoláku, který vznikl na základě nadšení pár studentů do urgentní medicíny. Vzhledem k tomu, že se tomuto oboru věnuje na naší fakultě jen minimální pozornost a my si myslíme, že by každý dobrý lékař měl umět zvládnout základní akutní stavy, jsme se rozhodli naše nadšení s vámi sdílet formou projektů. Zatím pro vás připravujeme projekty dva.

Kontakt: Gabriela Holubová (holubova@stemii.cz)

 

Plánované akce:

Svoji premiéru 18. 2. zažije Simulační kurz první pomoci pro studenty prvního a druhého ročníku. Jelikož nás už nebaví smršť teoretických výkladů, rozhodli jsme se tento kurz pojmout formou zážitku, kde teorie tvoří jen nutné minimum. Dopoledne vás čekají nácviky základních stavů, jako je přístup k bezvědomému, KPR dětí a dospělých, zástava masivního krvácení či dušení. Odpoledne si prověříte své znalosti v šesti simulacích, u kterých se určitě nudit nebudete. Věříme, že na konci kurzu nebude znalost první pomoci znamenat jen známku v indexu, ale i skutečnou dovednost záchrany lidského života. Pokud tento projekt zaujal nějakého čtvrťáka či páťáka, který by se chtěl podílet na organizaci tohoto projektu, obraťte se mailem na docekalova@stemii.cz.

Druhý z našich projektů nese jméno Kurz urgentní medicíny. Kurz bude zahájen počátkem letního semestru. Otevřený bude pro 16 lidí z 4.–6. ročníku všeobecného lékařství. Co vás čeká?
10 lekcí vybraných témat, která se ponesou hlavně v praktickém duchu. Naučíte se například jak kvalitně resuscitovat dle BLS či ALS algoritmů, zkusíte si mnoho simulací akutních stavů nebo se dozvíte, co to vlastně obor urgentní medicíny je a co obnáší. To vše od odborníků, kteří mají chuť urgentní medicínu posunout o krok dále. Pro pár z vás máme také připravené jako bonus stáže na Záchranné službě hlavního města Prahy. Veškeré informace o kurzu se dozvíte v průběhu ledna. Na všechny zájemce se moc těšíme, tak nepropásněte svoji šanci.