Hlavní » Články » Značně neoficiální zápisky z 11. členské schůze Motoláku

Značně neoficiální zápisky z 11. členské schůze Motoláku

Slova se ujal Tomáš Jelínek, předseda náš, slunce naše jasné! (Tedy, alespoň tak by si představoval úvod a své přivítání.) Když se ho nedočkal, rozhodl se alespoň v tomto tónu uvítal bývalého předsedu a zakladatele, praotce a motoláckého kmeta Rada Hudáka. Rado se dívá přísně, ale třeba ho průběh večera uchlácholí, odloží na chvíli dekorum a i toho panáka si s náma ve Vojákovi dá.

Na scénu přichází Ondra Hubálek. Ondra se snaží prezentovat zahraniční spolupráci Motoláku, kterou si Tomáš vysnil, ale nakonec nikam nejel. No nic, spolupráci navázal ve Splitu alespoň Ondra s Viktorem. Jeho slova jsou značně mlhavá (ehm), ale nadšení z něj jenom čiší, tak snad se spolupráce podaří!

Tomáš navrhuje upsání se ďáblu červenou fakultní propiskou na prezenční listinu. Stejně nám všem přijde, že jsme svou duši a důstojnost nechali už v prváckých Dobronicích, ale což, slibem nezarmoutíš, taky se podepíšu...

S velkou radostí v srdci a úsměvem na rtech se všichni přítomní dozvídají o tom, že naše alma mater se rozhodla sponzorovat motolácké akce víc, než doposud. Stejně tak se podařilo navázat užší spolupráci s firmou Grada, tudíž Čihák bude pro všechny doslova za hubičku. Dokonce i my, kteří už máme anatomii za sebou, jsme nad touto nabídkou zapřemýšleli. Jakože jeden Čihák je fajn (teda tři díly jednoho Čiháka), ale DVA Čiháci (tedy šest Čiháků) je úplně jiná hitparáda.

Rado Hudák se ujímá slova a začíná komplexní seminář o životě na medicíně, těsně po medicíně a o životě lékaře po čtyřicítce. Vše vztahuje ke změně loga Motoláku první generace na logo nové. Všichni přítomní již dokáží jasně rozlišit jemné nuance mříží a strhaného zevnějšku pelikána na starém logu (ala studenta) a krásně vypasené bříško spokojeného pelikána v novém logu, kterého svazuje tak maximálně nápis. A, na tom se shodneme, ten ho spíš věnčí! Dále se Rado rozhodl představit Honzu Balka, který jako šedá eminence provází studenty prvního ročníku v podobě ilustrací v Memorixu anatomie a... je autorem našeho loga.

Zde už to Tomáš nevydržel a téměř vytrhl prezentér Radovi z ruky. Dost bylo duchaplného tlachání! Je na čase jasně ukázat, kdo je tady pánem a spouští slide, na kterém prezentuje fungující hierarchii Motoláku ne nepodobnou těžkému feudalismu z dob Habsburské monarchie.

Co vám budu povídat, štěstí a entusiasmus z něj přímo stříká, posluchači v prvních řadách litují, že si nepřinesli ručníky (haha, #bestjokeever). Zároveň však nezapomíná na svou image přívětivého vůdce a snaží se vypadat co nejvíce blahosklonně a erudovaně. Nutno dodat, že u snažení to tak trochu končí, tak například na fotografa úplně zapomněl! Honza Fluger už se napřahoval se svým nejmíň kilovým Nikonem, ale pak si na něj Tomáš naštěstí vzpomněl. Puč byl odvrácen. Uf. Navíc Tom, vědom si své křehké pozice na vrcholu spolku, zavázal se k ocenění nejaktivnějších členů hodnotnými dary!

A máme tady prezentaci jednotlivých funkcí.
Míša sděluje interní informace vespolek a je se svým výkonem spokojena.

Majda prezentuje svou funkci externistky velmi otevřeně... Je se svým výkonem spokojena, nicméně by chtěla do budoucna více organizovaně chlastat s fyziem.

Slova se ujímá Ondra a snaží se přiblížit rozpočet Motoláku zcela nepřehlednou tabulkou... Hm... Náhoda? Nu nic, musíme mu věřit, že Motolák neprodělá kalhoty a budeme moci fungovat dál. Jo a málem bych zapomněl. Se svým výkonem ve funkci hospodáře je spokojen.

Tomáš se ujímá slova místo chybějícího Miláčka a prezentuje funkci projekťáka. Jelikož dnes Miláček nedorazil, může jít Tomáš proti proudu a být s jeho rolí projekťáka nespokojen. Tedy, alespoň pro dnešní večer nešlo o výkon přímo ideální... V záchvatu záště se rozhodl všechny přítomné náležitě potrestat a rozpovídal se. Ach jo.

Furt Tomáš

Tomáš a jeho pohled na cystickou fibrózu, o které se teď učil na pediatrii.

Tomáš a jeho úvaha o dřevácích a tančítrně, lidech v dřevácích a lidech takzvaných dřevácích.

Tomáš už pomalu končí.

Tak ne.

Tomáš prezentuje spolek STEMII. Přemýšlí o tom, že by se blýsknul svou znalostí infarktů myokardu prostupujících celou stěnou a všem tak vyrazil dech. Rado však vytušil jeho záměr a preventivně ho zpražil pohledem. Tomáš se tedy rozhodl prolítnout svou funkci předsedy, dalo by se říct, téměř svižně (těméř, ale na jeho standard docela fajn).

Nyní Tomáš nostalgicky vzpomíná na staré časy Motoláku pod vedením Viktora Veselého. Ukazuje jeho fotky a komentuje, cituji: Viktor milovník, Viktor zpěvák, Viktor skoro rodič, ach ten Viktor.

Dostalo se i na rozšířené představenstvo, které bylo oceněno hodotným darem v podobě tvrdých desek k zapisování anamnéz u lůžek pacientů. Ondra předem avizuje, že nám to po ceremonii zase sebere, aby na přední stranu dolepil vzorovou anamnézu pro zapomnětlivé, ale i těch pár minut s takovými deskami stojí za to!

A máme tu formality, rozpočet, počítání, hlasování, volba do nových funkcí. Núďo... Samozřejmě jsou všichni pro a všichni jsou šťastní.

Tak a máme za sebou vypjaté chvíle, kdy se láme chleba a rozdělují nové funkce. Všichni jsou spokojeni, výhledy jsou růžové a po zaplacení členského poplatku všichni členové dostanou svého osobního jednorožce!

Teď už nezbývá nic než jít se trochu občerstvit zdravými (a hlavně delikátními) muffiny, které pro nás napekla Míša Hronová a potom hurá do Vojáka utužovat spolupráci s ASF na FyzioPárty!

 

PS: Když se pozorně podíváte na úvodní foto, s trochou představivosti můžete zpozorovat téměř celý nerozžvýkaný muffin v ústech pana doktora Lázničky. Byly báječné a Adam jejich  konzumaci zkrátka nechtěl uspěchat jen kvůli nějaké fotce...

 

autor: Richard Boček
foto: Jan Fluger