Hlavní » Články » Ugly christmas sweater svařák KARAOKE party!

Ugly christmas sweater svařák KARAOKE party!

Pre všetkých, ktorí si mysleli, že po Předvánočním bazárku  viac vianočne naladení byť už nemôžu,  sa pripravila riadna vianočná nálož v podobe Ugly christmas sweater svařák KARAOKE party! A bola rovnako majestátna ako jej názov.

Pretože čo môže byť krajšie ako prísť zo školy, zdevastovaný a zlomený, do príjemného rodinného prostredia Dr. Vojáka, kedy sa ani nestihneš vyzliecť z kabátu a už ti tvoji ľudia tisnú svařák do ruky, zo všetkého dýcha vianočná atmosféra a navôkol rozvoniavajú rozkrájané pomaranče prichystané do hrnca.  A ty máš konečne možnosť a priestor dohnať stratený čas so svojimi známymi, prípadne spoznať niekoho úplne nového.

Prváci, international students, kamaráti, spolužiaci, medzifakultní kolegovia, všetci sa prišli pochváliť so svojím najškaredším úlovkom, či už zo skrine alebo obchodných regálov. Potom sa tu našli takí, ktorí neboli, žiaľ, nikdy obdarení žiadnym ošklivým svetrom, a prišli si aspoň pro ten svařák. A že ho bolo riadne veľa! Aj tu sa aplikovalo pravidlo, že sú tri veci, ktoré by sa nemali nikdy počítať, a to roky, milenci a poháre svařáku.

A tak sme sa postupne všetci presunuli smerom k pódiu, kde sa odštartovalo spievanie vianočných kolied v ľahkom alkoholovom opojení. Spievali sme všetci, slovensky, česky, anglicky, falošne a hodne nahlas! Od Last Christmas cez Medvídka až, klasicky, k piesňam typu „Sex je náš...“

A bolo to skvelé. Vykričať si hlasivky, či už zo všetkej tej frustrácie alebo radosti.  A lebo na medicíne je vždy čo oslavovať. Anatómia, biochemka, úspechy a neúspechy. S ľuďmi, ktorých máme radi, a ktorí sú v tom s nami.

Napokon teraz, keď sme sa dostali do tej správnej vianočnej nálady , sa môžeme s chuťou pustiť do posledných adventných povinností, ktoré nás ešte čakajú, ako nákupy darčekov, pečenie alebo tradičné predvianočné pitvanie na anatomáku.

Teším sa na ďalší ročník tejto skvelej párty a na koniec prikladám jednu výzvu: dokážeme vymyslieť pre budúci rok ešte dlhší názov?

autor článku a fotografií: Simona Michalicová