Hlavní » Články » Na vlnách Inspirace 2019

Na vlnách Inspirace 2019

Již řadu let patří k příchodu jara na naši motolskou fakultu benefiční koncert vážné hudby Na vlnách inspirace. Letos se odehrál v úterý 23. dubna ve Velkém sále Novoměstské radnice.

Ačkoliv se v prvních fázích příprav letošního ročníku zdálo, že interprety budeme počítat pouze na prstech jedné ruky a že Velký sál bude pro účinkující i přítomné posluchače zřejmě až příliš velký, s ubíhajícím časem se mnohé změnilo. Snad i zásluhou svaté Cecilky čítal program večera ve výsledku dvacet děl jak instrumentálních, tak vokálních, od pozdně středověkých po současná; všechna pochopitelně v interpretaci studentů, absolventů či přátel naší školy. Vedle stálic motolského hudebního nebe (Michal Svoboda, Elizabeth Kozáková, Marek Weiss, Jarmila Janáková) rozezněla struny, rty, vazy a vzduchové sloupce i řada protagonistů Na vlnách sice „služebně“ mladších, ovšem neméně interpretačně vyzrálých (Ludmila Nosková, Michal Veselý, Johana, Erika a Ema Gallovy, Lucie Háková, Štěpán Štěpán, Marián Linhart, Andrea Zamborská, Veronika Vitáčková a Tomáš Kouřílek). Velmi milým překvapením a zároveň obohacením dramaturgie se stalo vystoupení universitního smíšeného sboru Entropie a v samotném závěru i fakultního, rovněž smíšeného Chorionu.

Po celou dobu koncertu panovala v sále, v zákulisí, v šatnách účinkujících a ve foyer velmi příjemná atmosféra. Zásluhu na tom měl dílem i průvodce večerem Viktor Veselý, intrinsický uklidňující faktor spoluorganizátorek Pavlíny Jiráňové, Elizabeth Kozákové a Johany Gallové a v neposlední řadě též slečny uvaděčky Nina a Tereza. Na duševním rozpoložení každého hudebníka a každého z více než dvou set (sic!) posluchačů se nepochybně podepsal vedle jedinečného hudebního zážitku rovněž hřejivý pocit z benefičního charakteru celé akce. Na podporu Diatábora – letního tábora pro děti s diabetem mellitem se totiž nakonec podařilo vybrat bez pár drobných nádherných šestnáct tisíc korun.

text: Tomáš Mikyška

fotografie: Jan Fluger

 

Více fotografií zde: http://www.motolak.org/fotogalerie/na-vlnach-inspirace-2019