Hlavní » Články » Jak se pozná pravý, nefalšovaný doktor od nás, z Čech? Má před jménem Dr.!

Jak se pozná pravý, nefalšovaný doktor od nás, z Čech? Má před jménem Dr.!

.

V úterý 23. 5. 2017 jsme se my, medici z hudebně-herecko-pěveckého uskupení Veselá drenáž, pokusili zpříjemnit slunečné odpoledne pacientům na Dětské psychiatrické klinice 2. LF UK a FN Motol.
Předvedli jsme zkrácenou verzi filmové pohádky Lotrando a Zubejda plnou písniček a známých hlášek. Jak se ukázalo, příběh o uzdravování nemocné princezny, které vlastně chybí jen tři obyčejné věci, byl blízký nejen nám studentům, ale i pacientům. Kluci a holky byli tak natěšení a vděční diváci, že hrát pro ně byla radost. I přes (samozřejmě nepatrné) nedostatky se nám dostalo vřelého potlesku. Lotrando, Zubejda, sultán Solimán, Halí, Belí a Zelí i všichni loupežníci měli u obecenstva úspěch a také my herci jsme si to opravdu užili, hlavně díky skvělému přijetí publikem!
Zubejdu v pohádce vyléčili drvoštěp a Lotrando, když vykáceli les a poskytli jí světlo, vzduch a lásku. Ale jelikož my se neumíme tak dobře ohánět pilou dvoumužnou, teď už raději opět zasedáme k učení, protože z pohádky dobře víme, že „když má Dr. – je doktor, když nemá Dr. – není doktor.“ A my přece chceme být doktoři! :-)

 

Text: Jarmila Janáková 

Foto: Petr Urban