Hlavní » Články » Filmový klub: Někdo to rád horké

Filmový klub: Někdo to rád horké

Ako to už v živote chodí, každý z nás je iný. Niekto má rád hory, niekto more, niekto psov, iný zase mačky, niekoho baví počúvať Beyoncé, druhý zase preferuje Eminema, niekto to rád studené, NIEKTO TO RÁD HORÚCE! Ak ste to dočítali až sem, tak už vám asi napadlo, ako sa volal druhý film premietaný v našom filmovom klube. Účasť síce bola taká, že keby sme si všetci posadali do prvej rady, tak sme ani nemuseli začínať obsadzovať druhú, ale o to viac tam bola príjemnejšia atmosféra. A dali sa lepšie ,,šérovať´´ chipsy a víno.

Kým sa oficiálne zahájilo premietanie, mali sme ešte pár minút času, tak sme si čas spríjemnili vynikajúcim videom, ktoré odporúča 10/10 Zuziek. A síce titulnú pesníčku k Titaniku, zahratú na FLÉTNE! Teraz je tu vložená pauza na to, aby si ju každý povinne pustil (link tu: https://www.youtube.com/watch?v=KolfEhV-KiA)

.......Every night in my dreams......

Ak si ju teda každý pozrel, prejdem k predfilmu, ktorý vybral Ota a v ktorom sme sa všetci presvedčili, že sa dá rozbiť 10 hláv 7-deckou Jacka Dannielsa, potom ju ešte hodiť z ďiaľky 5 metov, následne ju otvoriť a ešte ten neporušený obsah vyliať a zapáliť.

Hlavný film vyberala Terka a musím povedať, že vybrala na jednotku. Veď, čo je lepšie, ako ísť sa po skúške z epidemiológie rovno odreagovať na film plný humoru, mužov prezlečených za ženy a Marilyn Monroe! Dozvedeli sme sa pár pikošiek o natáčaní a mohli sme sa už ponoriť do atmosféry filmu a nechať sa unášať smiechom. Nemôžem zabudnúť na to, že otázka pre pozorného diváka bola tentokrát naozaj ťažká a zvládol ju len človek so zmyslom pre detail. Týmto človekom bola Terka Veselá. Jej meno naozaj veľmi dobre vystihuje ducha, v ktorom sa nieslo premietanie tohto filmu. Až by sa niekomu mohlo zdať, že jej víťazstvo bol osud....

Tak teda na záver by som chcela toto premietanie vyhlásiť za úspešné a nechajme sa prekvapiť, čo si pre nás nabudúce pripraví Brambora s jej predposledným filmom.

 

autor: Zuzana Ševčíková
(titulní obrázek: https://screen-queens.com/2019/03/29/some-like-it-hot-60th-anniversary/)