Hlavní » Seznam událostí a akcí

Seznam událostí a akcí

Ples 2. lékařské fakulty 2019

Ples 2. LF UK – sobota 9. března 2019 v Národním domě na Vinohradech

Ball of 2nd Faculty of Medicine – Saturday, 09/03/2019, National House of Vinohrady

 

Srdečně Vás zveme na tradiční ples 2. lékařské fakulty! 

Bude se konat v sobotu 9. března 2019 v Národním domě na Vinohradech od 19:30 hodin.

StartWeekend

Další ročník tradiční Motolácké akce StartWeekend je tady! 
Chtěli byste se více zapojit do dění v Motoláku, poznat nové i staré členy a užít si spoustu zábavy?
Neváhejte a přijeďte na StartWeekend!

Co je StartWeekend?
Je to teambuildingová víkendová akce Školícího klubu, plná trainingů, školení, her, zábavy a hlavně skvělých lidí!

Ples 2. lékařské fakulty 2018

Ples 2. LF UK – sobota 10. března 2018 v Národním domě na Vinohradech

Ball of 2nd Faculty of Medicine – Saturday, 10/03/2018, National House of Vinohrady

 

Srdečně Vás zveme na tradiční ples 2. lékařské fakulty! 

Bude se konat v sobotu 10. března 2018 v Národním domě na Vinohradech od 19:30 hodin.

Karaoke night

Pomalu se blíží se Vánoce a ze všech amplionů zní koledy jako o život. Taky už Vám to leze krkem, vzhledem k tomu, že se tak děje už od konce října, avšak ne a ne se zbavit te chytlavé melodie a otravného textu, a tak si zpíváte kudy chodíte? Věřte nebo ne, my jsme na tom stejně, a proto jsme pro Vás připravili kulturní vyžití hodné každého koupelnového umělce. Víno, zpěv (a ...ehm ženy?) pro každého!

MotolArt

Rok se s rokem sešel a je tu 10. ročník MotolArtu - výstavy uměleckých děl studentů a pedagogů 2. lékařské fakulty. Výstava se koná v „Žížale“ v areálu na Plzeňské. Připravujeme znovu pár překvapení, proto zůstaňte na příjmu.

Dovolujeme si Vás všechny pozvat dne 4. prosince od 19:00 na zahájení výstavy. Nechte se okouzlit hudbou a poté s přáteli, studenty a pedagogy debatujte nad vystavenými výtvory se sklenkou vína a něčím dobrým k zakousnutí.

Motolácká MEGAPARTY

Pozor, pozor!
Děvčátka a chlapci, mladí nebo staří, pražští či případní přespolní, na vědomost se dává, že do města přijede CIRKUS!
Klauni všech barev, exotická zvířata, hadí ženy, muži se třemi..., ehm, zkrátka bizarnosti všemožných tvarů a velikostí zřídkakdy slyšené a už vůbec nikdy nevídané, to vše a mnohem více naleznete jedině ve světoznámém Cirkuse Motorák!
Rok se s rokem sešel a my tu tak pro vás máme připravenou další legendarní akci, Motoláckou megaparty, tentokrát na téma CIRKUS.

Proskákej se medicínou no.1

Přiznejme si to, běhání je tvrdá práce. Věděli jste, že na trampolíně, můžete spálit až 1000 kalorií za hodinu?

Náš sportovní klub Vám přináší netradiční zábavnou formu, jak se na malou chvíli pořádně odreagovat a spálit všechny zákusky, kterými se při učení ládujete.

Bližší informace a přihlašování najdete na oficiální fb události: https://www.facebook.com/events/284972498661123/

Prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych - přednáška

Cyril Höschl je český psychiatr. Po sametové revoluci byl prvním svobodně zvoleným děkanem 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a působil ve funkci proděkana pro reformu studia a zahraniční styky téže fakulty. Od roku 1990 je přednostou Psychiatrické kliniky 3. LF UK v Praze a ředitelem Psychiatrického centra Praha, jež se od roku 2015 transformovalo v Národní ústav duševního zdraví v Klecanech. Působil ve funkci prezidenta Asociace evropských psychiatrů, pak v pozici prezidenta Evropské fedrace lékařských akademií (FEAM).

Rychlokurz masáží

Studijní klub si pro vás připravil další masérský rychlokurz, který povede studentka 3. ročníku fyzioterapie 3. LF Zuzana Fáberová. Přijďte se naučit základy masáží, vaše okolí to určitě ocení. A navíc půlku kurzu strávíte jako masírovaný figurant vašeho kolegy.

Přihlašování: v pondělí 23.10. od 20:00 (nejlépe ve dvojici, ale určitě se i k jednotlivci najde parťák) na facebookové události - https://www.facebook.com/events/1473724049371393/

Start Weekend

Chcete se naučit, jak vytvořit vlastní projekt? Rádi byste se zapojili do dění na fakultě, ale nevíte jak? Zajímají vás manažerské dovednosti a jak je využít při studiu i ve volném čase? Tak přesně pro vás je tu Start Weekend - odrazový můstek do nového akademického roku provázeného skvělými akcemi a projekty, které pro Vás připravuje váš milovaný Motolák.

Filmový klub

Všechny vás srdečně zveme na první filmový večer, který se koná již 26.10. od 19:00 v Pelouchově posluchárně.
Těšíme se na všechny známé i nové tváře a doufáme, že se vám i letošní sezóna bude líbit a strávíte ji v příjemné společnosti nejen spolužáků, ale i hollywoodských hvězd.
Na první filmový večer jsme vybrali Fight Club (Klub Rváčů), doufáme, že pokud jste ho ještě neviděli, tak s námi tento nedostatek napravíte a pokud jste tento film již viděli, tak se přijdete podívat znovu.

9. členská schůze

Již podeváté všechny srdečně zveme na každoroční Členskou schůzi studentského spolku Motolák. 

Není vám kulturně-společenský život na fakultě lhostejný? Zajímá vás, co se loni událo a jaký je plán na nadcházející akademický rok? Chtěli byste se zapojit do některého z mnoha projektů? Nebo si jen prodloužit členství, či se zaregistrovat do Motoláku a čerpat tak nepřeberné množství slev a výhod z toho plynoucích?
Tak přijďte 9. října v 18:00 resp. 17:30 do Pelouchovy posluchárny v Žížale!

Burza učebnic

Jestli se chcete od starších spolužáků dozvědět, na čem bazíruje profesor Kachlík, co chce slyšet doktor Salaj a co vyžadují asistenti, tak neváhejte přijít 4. října na kolej Kajetánka 1, kde se bude konat již tradiční BURZA UČEBNIC. Budete si zde moci zakoupit učebnice od starších spolužáků za výhodnější ceny, poradit se s nimi a opatřit si vše během jednoho podvečera.

Začínáme postupně od šestých ročníků po prvák; šesťáci a páťáci tedy začínají v 18.00 a prváci přichází na řadu v 19.00.

Welcome Party

Je to tady!
Akce určená pro studenty začínající na naší fakultě (všeobecné, fyzio i internationals) a všechny ostatní, kteří se s nimi chtějí seznámit na této legendární uvítací party.

Pro nastupující prváky - naše hvězdy - budou připraveny kruhové soutězě, slavností přísaha a samozřejmě samotný křest. 

Harmonogram i doprovodný program zveřejníme v nejbližších dnech zde, na stránce události.

Je na co se těšit, bude to masakr.. Na tomhle nemůžete chybět!

PS Je seriózní přísný zákaz focení kruhových soutěží. 

Welcome Day

Pro všechny nastupující prváky, ať už jste se zúčastnili seznamovacího kurzu v Dobronicích nebo ne, tu máme první z akcí, které pořádáme na začátku školního roku právě pro vás!

Na vlnách inspirace

Srdečně Vás zveme ve čtvrtek 11. 5. v 19 hodin na Jarní koncert 2. lékařské fakulty, benefiční koncert Na vlnách inspirace. 

První polovina koncertu se ponese v duchu klasické hudby, druhá polovina bude věnována jazzu. Na koncertě vystoupí studenti a absolventi 2.lf. 

Koncert se bude konat v Českém muzeu hudby - Karmelitská 2/4, 118 00 Praha 1 - Malá Strana

Vstupné je dobrovolné. 
Výtěžek z koncertu bude věnován na dětský letní Diatábor, který je pořádaný diabetologickým oddělením Pediatrické kliniky 2.LF a FNM.

Budeme se na vás těšit. 

Den zdraví vietnamské komunity

Zdravíme všechny,

víte, co je to Den zdraví vietnamské komunity?

... Je to den, kdy se mohou všichni spoluobčané poradit ohledně svého tělesného a duševního zdraví, nechat se vyšetřit a získat informace o českém zdravotnictví (možnosti očkování svých dětí, výhody jednotlivých zdravotních pojišťoven, lékařské zákroky atd.)

2. zážitkový kurz první pomoci

Studenty Všeobecného lékařství zveme na náš 2. zážitkový kurz první pomoci, který se bude konat v sobotu 29. 4. Tentokrát je kurz otevřen pro studenty všech ročníků. 
Na co se můžete těšit? Dopoledne si v několika blocích nácviků zopakujete a natrénujete základní život zachraňující úkony. V odpoledních modelových situacích si vyzkoušíte reagovat pod tlakem „v reálu“ a díky tomu si úkony a postupy lépe zapamatujete a zautomatizujete.

Debata s Danielem Stachem

Studijní klub Motoláku vás srdečně zve na Debatu s Danielem Stachem, moderátorem pořadu Hyde Park Civilizace a Věda 24, členem týmu vědecké redakce ČT a nejmladším laureátem Medaile Vojtěcha Náprstka za zásluhy v popularizaci vědy. 

Týden čtení vol. 3

Ahoj všichni, 

v týdnu od 17.4. do 21.4, proběhne ve FN Motol již třetí TÝDEN ČTENÍ.
Akce proběhla už dvakrát a měla obrovský úspěch, proto jsme se rozhodli uspořádat další Týden čtení, tentokrát hned po Velikonocích.

Naším cílem je již potřetí navštívit co nejvíce malých pacientů FN Motol a zpříjemnit jim den četbou krásných pohádek a dalších příběhů.

!!! Hledáme dobrovolníky, kteří mají rádi literaturu, knihy, rádi čtou a chtěli by udělat radost motolským pacientům a určitě i sami sobě !!!

Motolská míle

Během Vědecké konference se i tento rok uskuteční tradiční závod v bílých pláštích - Motolská míle.
Přijďte si zazávodit 26. 4. Tentokrát se poběží v areálu na Plzeňské. Start v 16:00 před Vojákem.

Konec dobrý, všechno dobré

Co je důležité pro lidi v závěru života?  Je to hlavně řešení tělesných obtíží a bolesti? Nebo je pro umírající stejně zásadní, jaký mají vztah s ošetřujícími zdravotníky či zda mají vyřešené důležité osobní záležitosti? A mají být lidé s nevyléčitelným onemocněním informováni pravdivě a podrobně o své prognóze?

Nejen o tom budeme mluvit na panelové debatě s odborníky na paliativní medicínu z nemocnic i hospiců.

 

Debata se koná ve čtvrtek 29. 3. v 17:00 na 2. LF v Pelouchově posluchárně v areálu Plzeňská. 

 

Hosté:

Filmový klub - Trainspotting

V kinech právě probíhá promítání filmu Trainspotting 2, který navazuje na jeden z nejoblíbenějších a nejlépe hodnocených filmů na čsfd. Pojďte si tedy s filmovým klubem druhé lékařské fakulty připomenout toto kultovní drama.

Těšíme se, že se s vámi uvidíme v Pelouchově posluchárně ve čtvrtek 9.3. v sedm hodin večer.
Váš filmový klub

Studium v pohybu - plavání

Je tu další akce z cyklu Studium v pohybu. Tentokrát se s Klárou Kučerovou zaměříme na plavání.
Chcete si vylepšit techniku některý plaveckých stylů a nebo si jen tak pro radost zaplavat? Tak určitě doražte v pondělí 9.1 do bazénu na Šutce. Opět se na Vás budeme těšít :D!

Rychlokurz masáží vol. 2

Pro velký zájem pořádáme druhé kolo rychlokurzu. Přijďte na poslední akci Motoláku v tomto kalendářním roce, zrelaxujte před Vánocemi a získejte možnost využít nově nabytých dovedností jako nenákladný, ale určitě nedocenitelný dárek pro své blízké. Kurz povede stejně jako minule Fáberová Zuzana. 

Kapacita: 16
Přihlašování: úterý 13.12. od 20:00 (nejlépe ve dvojici, ale určitě se i k jednotlivci najde parťák :) )
Vstupné: 30 Kč
S sebou: ručník a masážní olej (něco málo budeme mít, ale pokud máte vlastní, rozhodně ho nezapomeňte doma)

Těšíme se na Vás!

Ples 2. lékařské fakulty 2017

Ples 2.LF UK - sobota, 25. února 2017 v Národním Domě na Vinohradech

Ball of 2nd Faculty of Medicine - Saturday, 25/02/2017, National House of Vinohrady

(For English info scroll down)

Srdečně Vás zveme na tradiční ples 2. lékařské fakulty! 
Bude se konat v sobotu 25. února 2017 v Národním domě na Vinohradech od 19:30 hodin.

Snatch/Podfu(c)k

Dovolte mi pozvat Vás na poslední filmové promítání tohoto roku.
Budeme promítat gangsterskou komedii Snatch, známou jako Podfu(c)k od režiséra Guye Ritchie. 
Poznejte charaktery jako Boris Břitva, Franky Čtyřprsťák a Mickey. Nechte se unést do podsvětí Londýna a do zakulisí ilegálního boxu. Zajímá Vás na co se hodí prasečí farma? Stavte se 8.12. v Žížale! 
Těšíme se na Vás!

Karaoke Night

Objev svůj skrytý talent! 
Ať už jsi zpěvákem profesionálním, poloprofesionálním, táborákovým, či snad jen sprchovým, doraž. Tento večer se mažou všechna pravidla a předsudky. Jediné, na čem záleží, je vášeň (a množství alkoholu v krvi).

A máme zde novinku! Pro nejaktivnějšího zpěváka bude připravena hodnotná odměna a putovní trofej Karao-krále. 

Tak ukaž, že se nebojíš a přijď se utkat o toto prestižní ocenění, nebo alespoň podpoř své spolužáky potleskem, či smíchem. 

Vstup je zdarma.

MotolART

Rok se s rokem sešel a je tu 9. ročník MotolArtu - výstavy uměleckých děl studentů a pedagogů 2. lékařské fakulty. Výstava je nově přesunuta do areálu 2.LF na Plzeňské. Připravujeme pár překvapení, proto zůstaňte na příjmu. 

Zkouškové v pohybu - posilovna

Ve spolupráci s Asociací studentů fyzioterapie vás zveme na Studium v pohybu. Tentokrát se zaměříme na posilování a vše kolem toho. Vhodné tréninky a správné stravování vám teoreticky i prakticky představí Jakub Novák. Akce proběhne 12.12 od 17:00 v posilovně na Kajetánce 2. Těšíme se na vás!!!

Schůzka redakce a fotografů

Baví tě psát? Anebo rád fotíš? Chceš, aby tvou práci viděla na webu spousta lidí? Přijď na schůzku Redakce a Fotografů Motoláku! Těšíme se na Tebe v úterý 18. 10. od 18,00 v restauraci Břevnovka!

Jaký je program? Samozřejmě objasníme, co se bude čekat od těch, kteří by rádi rozšírili naše řady. A naopak - co tím získají. Zhodnotíme práci redaktorů a fotografů za minulý rok, podíváme se na to, co se na nás chystá v tomto akademickém roce a samozřejmě si rádi vyslechneme nové návrhy a nápady, které bychom tento rok mohli uskutečnit.